+100 000 zadowolonych klientów  |  Najlepsza oferta oświetlenia  |  RABATY w koszyku
Podejmi współpracę ! | Kontakt dla architektów 729 847 547
-10% z kodem TATA10 | Produkty ZUMA LINE -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
pl /

Jakie oświetlenie do biura wybrać?

2023-02-22
Jakie oświetlenie do biura wybrać?

Podczas szukania odpowiedniego oświetlenia do biura znaczenie będą miały trzy rzeczy: barwa żarówek, rozmieszczenie punktów świetlnych oraz styl, jakiemu mają odpowiadać lampy. Dostosowanie się do kilku wskazówek pozwoli dopasować dokładnie taki rodzaj oświetlenia, jaki jest niezbędny, aby zapewnić sobie i pracownikom idealne warunki do działania.

Praca w biurze a natężenie światła

Przyjemniejsza praca bez łzawiących oczu? Jeśli dotychczas nie było to możliwe, prawdopodobnie w pokoju zamontowano zbyt jasne oświetlenieLampy w pomieszczeniu przeznaczonym do pracy biurowej powinny emitować światło podobne do tego dziennego. Przepisy mówią o tym dość wyraźnie: najkorzystniejsze dla wzroku jest światło o natężeniu między 300 a 500 lx (przy czym pierwsza wartość przeznaczona jest dla ogółu pomieszczenia, a druga - dla blatu biurka). Do tego trzeba zwrócić uwagę na temperaturę żarówki. Dobrze pod tym względem sprawdzają się rozwiązania ledowe o neutralnej barwie.

Jak rozlokować oświetlenie biurowe?

W dobrze rozplanowanym pokoju mamy do czynienia z dwoma rodzajami oświetlenia: głównym oraz biurkowym. Sposób, w jaki lampy zostaną rozmieszczone, zależy m.in. od liczby stolików. Każdy pracownik powinien mieć dostęp do własnego światła, na przykład w postaci lampki gabinetowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nad stanowiskiem zamontować panel LED, który odpowiednio rozjaśni blat. Nieco bardziej oryginalnym rozwiązaniem do biura okażą się kinkiety z wysięgnikiem, czyli modele ścienne z możliwością regulacji. Jako oświetlenie główne świetnie sprawdzą się natomiast szynoprzewody - czyli nowoczesne reflektory przymocowane do sufitu.

Lampy do biura - nie tylko funkcjonalność, ale i styl

Wiesz, jakie natężenie światła wybrać i jak rozlokować lampy. Pozostaje jeszcze jeden element - wygląd. W sprzedaży dostępnych jest wiele rozwiązań, które można dopasować do charakteru biura i profilu jego działalności. Jeśli wnętrzu blisko do stylu industrialnego, świetnym rozwiązaniem okażą się czarne szynoprzewody. Praca odbywa się w biurze urządzonym w duchu glamour? Lampa wisząca z kilkoma punktami świetnymi w szklanych, przydymionych kloszach okaże się wyborem idealnym.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel